Какво се случва? Гришо загуби и срещу №405 в света

Димитров получи "уайлд кард", за участие в основната схема

Публикувана: 24 Jul 2019 09:38
Обновена: 06 Apr 2024 10:24
Прочетена: 732

Григор Димитров приключи участието си още в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Атланта (САЩ), който е с награден фонд 695 хиляди долара. Димитров отстъпи с 5:7, 4:6 за час и 46 минути на представителя на домакините Кевин Кинг, информира БТА.

Димитров реализира два пробива в първите две подавнания на противника си и поведе с 2:1, след като на свой ред позволи да му бъде върнат един за 1:1. Но при последните си два сервиса той допусна отново нискоразредния американец да се наложи и да обърне развоя на мача от 5:4 до 5:7. Особено драматично беше в 10-ия гейм, в който Димитров спаси четири брейк-пойнта, започвайки от 0:40, преди да се предаде. В последния гейм Димитров поведе с 15:0, но серия от неточности и грешки дадоха победата на противника.

Вторият сет предложи истинско държество на грешките и от двете страни, като 7 от всичките 10 гейма завършиха с пробиви. Димитров поведе с 3:0 гейма, след което даде пет поредни на Кинг, който обърна нещата до 3:5. И както се случва в последно време, Димитров остави най-доброто за накрая, след като успя да спаси три мач-пойнта в последната част, преди да се предаде след шест изравнявания 40:40.

Димитров, 53-и в класацията на АТП, получи "уайлд кард", за участие в основната схема, докато 405-ият в света Кинг премина през квалификациите след победи в три сета над аржентинеца Гуидо Андреоци и над сънародника си Райън Харисън.