Лудогорец капарира титлата след бой над Левски

Публикувана: 21 Feb 2016 15:52
Обновена: 28 Apr 2024 23:16
Прочетена: 726

Лудогорец дръпна с осем точки пред Левски след важна победа с 2:1 над основния си съперник за първото място днес на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Така "зелените" на практика си капарираха пета поредна шампионска титла.

Домакините контролираха мача през първото полувреме, без обаче да блестят с нещо особено. Те откриха резултата още в 5-та минута с гол на бразилеца Вандерсон след прекрасна контраатака. В 55-та минута Марселиньо удвои за разградчани с голяма доза късмет, след като топката рикошира в Лукас Саша и подлъга вратаря на Левски Боян Йоргачевич.

20 минути преди края Лудогорец остана с човек по-малко след червен картон на Козмин Моци и това даде надежди на левскарите, че могат да измъкнат нещо от мача. Левски натисна, но стигна само до почетен гол в 81-та минута на Роман Прохазка.

Така Лудогорец се утвърди на върха, а Левски вече е на трето място с равен брой точки със Славия. Берое се изкачи на второто място след вчерашната си победа над Пирин с 3:1.