Челси смаза резервите на Манчестър Сити с 5:1

Публикувана: 21 Feb 2016 18:15
Обновена: 29 Apr 2024 09:13
Прочетена: 1392

Гръмка победа с 5:1 постигна отборът на Челси при домакинството си на Манчестър Сити от турнира за ФА Къп и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира.

Гостите излязоха с резервния си състав и с млади играчи от школата, тъй като мениджърът им Мануел Пелегрини предпочете да запази титулярите за Шампионската лига.

До почивката играчите на Сити се държаха достойно срещу шампиона, но през второто полувреме логичното се случи. Диего Коста даде преднина на Челси през първата част, а гостите се върнаха бързо в мача с гол на Давид Фаупала. През втората част Челси буквално смля младите играчи на Пелегрини и с голове на Вилиан, Кейхил, Азар и Траоре стигна до крайното 5:1.

За четвъртфиналите във ФА Къп вече се класираха Уотфорд, Рединг, Евертън, Уест Хям и Кристъл Палас.

Утре Манчестър Юнайтед ще гостува на Шрюсбъри, а Арсенал ще има преиграване като гост на Хъл Сити след вчерашното нулево равенство на "Емиратс".