Българката поведе, но допусна обрат

Публикувана: 22 Feb 2016 17:28
Обновена: 04 May 2024 14:26
Прочетена: 1287

Цветана Пиронкова пропусна прекрасна възможност да победи 17-та в световната ранглиста Сара Ерани в първия кръг на турнира в Доха. Българката взе първия сет убедително с 6:1, но след това допусна обрат за 5:7 и 3:6 от италианката. Мачът продължи малко повече от два часа.

Българката започна много силно срещата и в първия сет не даде никакви шансове на Ерани, финалистка от “Ролан Гарос” през 2012 година. Така след убедителното 6:1 гейма Цвети поведе в резултата.

През втората част италианката вдигна оборотите и поведе с 4:0, след което Пиронкова се върна в “играта” с 4 поредни спечелени гейма. При 5:6 обаче Ерани проби сервиса на българката и успя да изравни резултата.

В решителния трети сет Ерани отново поведе - този път с 3:1, след което Цвети изравни до 3:3. 28-годишната италианка, която в събота спечели титлата в Дубай - 9-та за нея от турнирите на УТА, успя да спечели следващите три гейма, а с това и срещата.

Така Цветана Пиронкова напусна турнира с 1 спечелена точка и 7 800 долара от наградния фонд.