Ударен старт в Китай!

Публикувана: 26 Sep 2019 10:45
Обновена: 17 Apr 2024 19:55
Прочетена: 732

Григор Димитров стартира ударно на турнира в китайския град Чънду. Българският тенисист се наложи със 7:5, 7:5 над британеца Даниел Евънс за 99 минути. Срещата можеше да завърши и по-рано, но Гришо допусна пробив, когато сервираше за мача при 5:3 във втората част.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна равностойно. Двамата печелеха подаванията си и не допуснаха пробиви, въпреки че Еванс и Гришо получиха по един такъв шанс, съответно в третия и четвъртия гейм. През останалото време двамата тенисисти с лекота печелеха подаванията си. Двамата поддържаха равенството на корта до 12-ия гейм. Тогава Димитров получи два шанса за пробив в сервиса на британеца и се възползва още от първия и взе сета със 7:5. Така българинът поведе с 1:0 в мача.

ВТОРИ СЕТ
Тази част започна изключително добре за Григор Димитров. Българският тенисист направи пробив още във втория гейм, а след това го затвърди и поведе с 3:0. След това двамата печелеха подаванията си. Гришо стигна до аванс от 5:3 и сервираше за мача, когато Еванс успя да пробие и да намали изоставането си на 4:5. 48-ият в света изравни при собствен сервис, но след това Григор взе подаването си и поведе с 6:5. Този път хасковлията не допусна изненада и осъществи нов пробив. Той получи два мачбола при сервиса на Даниел Еванс и се възползва от втория от тях. Така Григор Димитров взе и втория сет със 7:5, а с това грабна и победата в мача.

източник:blitz.bg