След страхотно начало, тъжен край

Публикувана: 27 Sep 2019 11:32
Обновена: 14 Apr 2024 07:24
Прочетена: 680

Григор Димитров загуби от Александър Бублик с 7-5, 6-7(9), 6-7(3) и не можа да се класира за 1/2-финал на турнира от ATP 250 в Ченду (Китай). Българинът имаше игрово предимство, но неговият съперник сервира неотразимо и направи 35 аса. Това направи пробивите почти невъзможни, а в дългите партии, решили последните две части хасковлията се пропука.

Мачът започна отлично за Гришо, който само за 9 минути поведе с 3-0 и пробив. Бублик заложи на мощните си сервиси, при които вторите му подавания минаваха 200 км/ч/ Той направи две двойни грешки във втория гейм.

За съжаление Димитров бързо отвърна със същото и се самопроби за 2-3. Това даде увереност на руснака и последваха бързи сервис геймове.

Григор печелеше подаванията си по-лесно и чакаше грешки на съперника. И те дойдоха. Руснакът се притесни в 12-ия гейм, направи две двойни грешки и след това избра грешни решения на мрежата, предавайки сета с 5-7 за 44 минути.

Димитров създаде впечатление, че контролира срещата. Бублик започна да се държи за лявото коляно и бягаше от дълги разигравания. Руснакът извика физиотерапевт при 1-2 и изглеждаше, че може да се откаже.

Процедурата се оказа много успешна, защото след нея проблемите постепенно изчезнаха. Това доведе до скоростни партии, вкарали сета в тайбрек.

Григор Димитров можеше да реши двубоя, но не можа да отрази сервисите на Бублик, когато имаше точки за затваряне на мача. Руснакът направи ранен мини пробив, но го върна с двойна грешка за 3-3.  След това сервисите решаваха всичко, като двамата чакаха грешка на съперника. При 9-10 Гришо сбърка след ретур и срещата започна отначало след 6-7(9-11).

Руснакът доминираше в следващите партии и бързо поведе с 3-0 и после с 4-1. Григор беше пробит за 0-2 след две големи грешки на празен корт.

Бублик реши да залага само на собствените си сервис геймове и сбърка. При 4-2 той си направи страхотен автопробив след две двойни грешки и две сбъркани топки след ретур.

Това върна българина в мача и съвсем логично се стигна до втори тайбрек. В него хасковлията беше неузнаваем и много бързо изостана с 0-5. Руснакът се смути и сбърка на два пъти, когато можеше да затвори мача. За негов късмет Григор избра грешно решение и реазлизира третия мачбол на съперника. Двубоят продължи 2 часа и 33 минути.

Като цяло Димитров игра добре и почти винаги печелеше разиграванията, в които имаше повече от две размени. За съжаление Гришо не можа да намри отговор на неотразимия сервис на Бублик, който правеше асове и на втори подавания. В тънките моменти в дългите партии щастието беше на страната на руснака.

Александър Бублик ще играе на полуфинал утре с победителя от мача, който се играе в момента между Жоао Соуза (Португалия) и Лойд Джордж Харис (Южна Африка). За Григор Димитров остава съжалението за изпуснатия шанс да спечели надпреварата в Ченду.

източник:topsport.bg