Вече имаме и предупреждение за расизъм

Публикувана: 14 Oct 2019 20:42
Обновена: 19 Apr 2024 11:17
Прочетена: 1043

Aнглия води на България с 4:0 на почивката в мач от Група А на европейските квалификации на националния стадион "Васил Левски". Още в 7-та минута Маркъс Рашфорд нахлу отляво, финтира Пашов и със страхотен шут от малък ъгъл красиво заби топката неспасяемо под гредата. В 11-тата минута Ивелин Попов стреля коварно от границата на пеналта, но вратарят Пикфорд спаси. В 20-тата минута гостите разиграха добра акция отдясно - Стърлинг направи двойно с Хари Кейн, като изскочи зад отбраната ни, центрира остро по земята към далечна греда и Рос Баркли от метър засече в опразнената врата.

В 30-тата минута реферът прекрати мача за около 2 минути и дикторът на стадиона отправи първо предупрежедние за прояви на расизъм от страна на феновете. Темата бе ненужно преекспонирана в дните преди мача, а впоследствие се разбра, че Тайрън Мингс се е оплакал за нецензурни реплики към него от трибуните. Малко след подновяването на играта Хари Кейн центрира отляво и Рос Баркли с глава засече топката в мрежата за втория си гол в мача и трети за Англия. Към края на полувремето англичаните отново се оплакаха от расистки прояви на феновете, но този път реферът не им се върза. Все пак фенове от сектор Б бяха изведени от стадиона, а заради прекъсванията първата част бе удължена с 6 минути, като в нейния край падна и четвъртия гол. Гостите разиграха бърза контра и вкараха по твърде елементарен начин. Хари Кейн бе изведен отдясно и пусна на Стърлинг, който реализира на празна врата, информира trafficnews.bg

БЪЛГАРИЯ - АНГЛИЯ 0:4