Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Българинът надигра в два сета Денис Кудла

Публикувана: 24 Feb 2016 08:31
Обновена: 03 May 2024 13:28
Прочетена: 1358

Григор Димитров победи със 7:5 и 6:1 Денис Кудла на старта на турнира в Акапулко, където триумфира с титлата през 2014 година. Подкрепян от приятелката си Никол Шерцингер, българинът не даде много шансове на противника си и във втория кръг ще се изправи срещу американеца Доналд Йънг.

Двубоят днес продължи само 88 минути, които бяха достатъчни на хасковлията да си осигури 45 точки за световната ранглиста и 19 000 долара от наградния фонд.

Интрига имаше само в първия сет на мача, когато Кудла направи ранен пробив. Гришо успя да го върне за 3:3, след което нанесе своят удар за 6:5. След това хасковлията взе подаването си и поведе в резултата.

Във втория сет Димитров и Кудла спечелиха първите си подавания, след което българинът спечели следващите 5 гейма, а с това и победата.

Така Гришо постигна първи успех над Кудла, след като загуби от него през 2011 година в Нюпорт. Българинът има добър баланс и срещу Доналд Йънг, който е 79-ти в света.

Димитров има четири победи от пет мача срещу американеца, като последната дойде в Мадрид през миналия сезон.