Лудогорец продължава в елиминациите на Лига Европа

Публикувана: 12 Dec 2019 22:38
Обновена: 18 Apr 2024 22:52
Прочетена: 1387

Лудогорец и Ференцварош завършиха наравно 1:1 в Разград в последна среща от тазгодишната групова фаза на Лига Европа след гол на унгарците в последната минута.

Равенство устройваше разградчани в Група "H", но те бяха на секунди от победа. Изпуснаха я в последната минута и все пак се класираха на 1/16-финалите като подгласник в групата с осем точки, на три зад едноличния лидер Еспаньол, който днес загуби от ЦСКА (Москва).

Това е общо четвърто класиране за тази фаза от българския шампион. В предишните случаи отпадаше от Копенхаген и Милан на 1/16-финал, както и от Валенсия на 1/8-финал.

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха умно и енергично двубоя, но и имаха нужната доза късмет. Дузпа за съперника не бе отсъдена при 0:0 в първата част, а малко след това резултатът бе открит от Джоди Лукоки. Разградчани изиграха много добро второ полувреме и си заслужиха триумфа, който донякъде бе помрачен от късния изравнителен гол. Ще чакат с интерес предстоящия жребий, в който отново може да се изправят срещу някой от големите европейски грандове. Мачовете са през февруари.