Българинът загуби с 5:7 и 2:6 от Доминик Тийм

Публикувана: 26 Feb 2016 05:32
Обновена: 14 Apr 2024 09:01
Прочетена: 1534

Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира в Акапулко, след като загуби четвъртфиналната битка от Доминик Тийм. Доминатора, както наричат 22-годишния австриец, спечели със 7:5 и 6:2, за да се класира за полуфиналите. Талантът от Австрия постигна победата си за малко повече от час и половина.

Гришо започна слабо срещата, след като загуби още първият си сервис гейм. Българинът все пак върна пробива за 2:2, но в 11-тия гейм австриецът, който е 15-ти в световната ранглиста, спечели още веднъж сервис гейма на Димитров, а след това и първия сет.

Втората част започна като първата – с пробив за Тийм. Този път обаче Гришо не успя да изравни резултата, а дори допусна изоставане с 2:5. Тийм спечели подаването си на нула и така извоюва победата.

Това беше първи двубой между двамата. Димитров напуска Акапулко с 90 точки за световната ранглиста и 37 500 долара от наградния фонд.

Тийм пък чака съперника си за полуфиналите, който ще бъде определен след срещата между американците Тейлър Фриц и Сам Куери.