Българинът обърка вратите, младок герой за „червените дяволи“

Публикувана: 26 Feb 2016 06:39
Обновена: 24 Apr 2024 22:50
Прочетена: 1724

Николай Бодуров си вкара автогол, с който помогна на Манчестър Юнайтед да направи обрат срещу Мидтиланд и да се класира за осминафиналите на Лига Европа. Англичаните победиха с 5:1 на „Олд Трафорд“ и след 1:2 от първия мач успяха да отстранят датчаните.

Българският защитник изравни резултата в 32-та минута, след като засече в собствената си врата остро центриране отляво. Преди това Пионе Систо беше смълчал трибуните и остави шансове на тима си за класиране на осминафиналите.

До края на срещата обаче младият състав на Луис ван Гаал се забавляваше, въпреки че малко преди края на първото полувреме Хуан Мата изпусна дузпа.

Големият герой за „червените дяволи“ беше 18-годишният нападател Маркъс Ръшфорд, с чийто голове домакините стигнаха до обрата. Талантът направи 2:1 с мощен удар от точката на дузпата в 63-та минута, а в 75-та добави второто си попадение в дебюта си за Манчестър Юнайтед.

В края Андер Ерера направи 4:1 от дузпа, а Мемфис Депак довърши датчаните с пети гол с мощен шут от 25 метра в добавеното време. Жребият за следващата фаза е днес.