Левски изхвърли Лудогорец от турнира за Купата на България

Публикувана: 06 Mar 2020 06:44
Обновена: 13 Apr 2024 11:18
Прочетена: 608

Невероятна драма на стадион "Георги Аспарупов" прати Левски на полуфинал за Купата на България! "Сините" изхвърлиха Лудогорец в последния четвъртфинал от турнира след 120-минутна битка, в която нямаше попадение, и изпълнение на дузпи. Столичани бяха безгрешни при 11-метровите наказателни удари и надвиха шампионите с 6:5. Фаталната дузпа за "орлите" пропусна Мавис Чибота, но тя не бе единствената пропиляна от играчите на Павел Върба. Милан Миятович парира удар от бялата точка на Драгош Григоре, който изпусна златен шанс да донесе победата в последната минута на даденото продължение на редовното време. Румънецът сбърка в 93-ата минута, а в 117-ата минута домакините основателно претендираха за дузпа срещу Стайн Спиерингс.

Около 8000 фенове на "сините" изпаднаха в екстаз, след като направиха страхотна атмосфера и не спря да подкрепят тима на Петър Хубчев. Синя България пък продължава да мечтае за трофей, след като се присъедини към Локомотив (Пловдив), ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) на полуфиналите, които ще се играят в два мача. Жребият ще бъде във вторник на базата в Бояна, от 11:00 часа.