Атлетико Мадрид препарира Ливърпуул насред Анфийлд

Публикувана: 12 Mar 2020 08:19
Обновена: 26 Apr 2024 02:13
Прочетена: 577

Атлетико Мадрид детронира европейския шампион Ливърпул, след като се добра до обрат и победа с 3:2 над мърсисайди на "Анфийлд". "Червените" доминираха тотално през по-голямата част от двубоя, но многото пропуски и невероятните спасявания на Ян Облак им попречиха да елиминират съперника още в редовното време. Гол на Жоржиньо Вайналдум (43') стигна само до това сблъсъкът да влезе в продължения.

Те започнаха добре за домакините, защото Роберто Фирмино направи 2:0 в 94-тата минута. Груба грешка на Адриан обаче провали усилията на Ливърпул и в 97-ата Маркос Йоренте намали, а в самия край на първото продължение отново той изравни. В последната секунда Алваро Мората направи пълен обрат.