Костадинов и Бедоя точни за победата с 2:0 над Черно море

Публикувана: 27 Feb 2016 12:48
Обновена: 04 May 2024 14:47
Прочетена: 1036

Левски победи с 2:0 Черно море като гост във втория си мач за 2016 година. След като загубиха с 1:2 от Лудогорец преди седмица, днес “сините” изиграха далеч по-стабилен мач и с голове на Георги Костадинов и Мигел Бедоя извоюваха трите точки.

Двата отбора си спретнаха скучно първо полувреме, в което единственото по-сериозно положение беше пред вратата на “сините”. Вратарят Боян Йоргачевич обаче показа невероятен рефлекс, за да спаси удар на Матияс Курьор с глава.

След почивката варненци опитаха натиск, но в 53-та минута получиха гол, който прекърши ентусиазма им. Георги Костадинов проби през центъра и стреля от около 25 метра. Топката се отклони от крака на Пламен Николо и влезе в мрежата зад Георги Китанов - 1:0 за Левски.

Точно след час игра бившият играч на Черно море Мехди Бурабия можеше да ознаменува завръщането си на тича с гол, но за Левски. Халфът обаче нацели гредата с мощен удар от 25 метра.

Само 5 минути по-късни Левски реши мача. При нова контраатака удар на Мигел Бедоя спря в гредата. Топката обаче попадна във Франсис Нар, който намери по прекрасен начин Бедоя и испанецът този път не сбърка - 2:0 за Левски.

Малко след това Курьор стреля мощно под гредата, но Йоргачевич отново спаси. В края пък резервата на “сините” Венцислав Христов беше останал сам срещу Китанов, но не успя да вкара трети гол за Левски.

“Сините” остават на второ място в класирането с актив от 34 точки, 8 по-малко от лидера Лудогорец. Черно море е на 5-то място с 25.