Тотнъм продължава битката за върха с обрат у дома

Публикувана: 28 Feb 2016 16:07
Обновена: 28 Apr 2024 12:48
Прочетена: 1464

Преди седмица малцина бяха чували за Маркъс Рашфорд. Днес нападателят вече е със статут на легенда за Манчестър Юнайтед. Талантът от школата на “червените дяволи” наниза два гола за победата на тима си с 3:2 над Арсенал. И това само дни, след като записа дубъл срещу Мидтиланд през седмицата в дебюта си за клуба.

Рашфорд започна да тормози Арсенал с гол в 29-та минута, когато се възползва от лошо изчистена топка и с хубав удар под гредата направи 1:0. Това обаче не беше всичко. След още три минути Рашфорд вкара втори гол, засичайки с глава центриране на Джеси Линдгард.

До края на първата част Арсенал се върна в мача, след като в 40-та минута юношата на Юнайтед Дани Уелбек намали резултата за Арсенал. Нападателят засече с глава хубаво центриране на Месут Йозил.

Рашфорд обаче още не бе казал последната си дума. В 65-та минута младият нападател запази добре една топка в нападение и я върна на границата на наказателното поле към Андер Ерера. Испанецът пък изпрати топката в мрежата на Арсенал след хубав фалцов удар. В 69-та минута Арсенал вкара втори гол чрез Месут Йозил, но лондончани нямаха време и сили за нищо повече.

С победата Манчестър Юнайтед се изкачи на 5-то място в класирането с 44 точки, докато Арсенал е на трето място с 51, на 5 от лидера Лестър.

В борбата за титлата обаче остава друг лондонски тим. Тотнъм победи трудно с 2:1 у дома Суонзи, след като изоставаше в резултата. Алберто Палоски бе дал аванс на “лебедите” в 19-та минута, но с голове на Насер Шадли (70) и Дани Роуз (77) “шпорите” направиха пълен обрат.

Тотнъм е на второ място с 54 точки, на две зад лидера Лестър.