Манчестър Сити отстреля Ливърпул с дузпи

Вратарят Уили Кабайеро заключи вратата си, спаси цели три удара от бялата точка на "червените"

Публикувана: 28 Feb 2016 19:21
Обновена: 04 May 2024 14:46
Прочетена: 811

Манчестър Сити спечели Купата на Лигата в Англия след победа с дузпи над Ливърпъл. Редовното време и продълженията завършиха 1:1 след голове на Фернандиньо (49) и Филипе Коутиньо (84).

Така победителят трябваше да бъде определен след дузпи, където големият герой за “гражданите” беше Уили Кабайеро - вратарят който остава в сянката на Джо Харт. 34-годишният аржентинец спаси цели три дузпи на “червените”, с което донесе купата на Манчестър Сити.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, в което единственото по-сериозно положение беше удар в гредата на Серхио Агуеро.

След почивката Манчестър Сити успя да поведе много бързо в резултата, след като в 49-та минута Агуеро пусна хубав пас към Фернандиньо, който стреля много мощно от малък ъгъл. Симон Миньоле не се намеси по най-добрия начин и “гражданите” поведоха в резултата.

В следващите минути хората на Мануел Пелегрини имаха няколко много добри възможности да вкарат и втори гол, но Агуеро и особено Рахим Стърлинг направиха сериозни пропуски.

Така се стигна до 84-та минута, когато Ливърпул изравни с първия си удар във вратата. Филипе Кутиньо остана непокрит на точката на дузпата и вкара в опразнената врата, след като миг по-рано резервата Адам Лалана бе ударил гредата.

Така новият носител на Купата на Лигата трябваше да бъде определен след продължения и евентуално дузпи. В първото добавено време Агуеро отново остана сам срещу Миньоле, който обаче показа още веднъж невероятен рефлекс и се реваншира за попадението на Сити по-рано в срещата.

Голям пропуск във второто полувреме направиха и футболистите на Ливърпул. В 109-та минута резервата Дивок Ориги стреля мощно с глава след центриране на Джеймс Милнър отляво, но Уили Кабайеро изби под гредата. Малко след това отново Ориги беше близо до втори гол за “червените”, но не му стигна малко да засече ново центриране на Милнър.

Така се стигна до изпълнението на дузпите, които започнаха по мечтан начин за Ливърпул. Емре Джан вкара за 1:0 след хладнокръвно изпълнение на паненка, а след това Фернандиньо удари греда.

Уили Кабайеро обаче не бе казал голямата си дума. Аржентинецът спаси следващите три дузпи - на Лукай Лейва, Филипе Коутиньо и Адам Лалана, а Хесус Навас, Серхио Агуеро и Яя Туре бяха точни от бялата точка.