Позорно!

Публикувана: 15 Aug 2020 07:41
Обновена: 18 Apr 2024 19:17
Прочетена: 644

айерн Мюнхен се класира убедително на полуфиналите в Шампионската лига, размазвайки Барселона по невиждан начин с 8:2 на неутралния терен на стадион "Луж" в Лисабон, предава Gol.bg.

Томас Мюлер откри резултата още в четвъртата минута, но малко след това съотборникът му Давид Алаба си заби нещастен автогол.

Лео Меси нацели гредата при смут в отбраната на баварците, които се съвзеха набързо и постепенно наложиха волята си. Само в рамките на десет минути каталунците глътнаха още три гола, дело на Иван Перишич, Серж Гнабри и Мюлер.

Десетина минути след почивката Луис Суарес върна "блаугранас" в мача, но малко след това Джошуа Кимих възстанови разликата от три попадения с петия гол във вратата на тер Стеген тази вечер.

В заключителната част на мача Байерн отново се развихри. Роберт Левандовски също записа името си сред реализаторите, а още два гола добави Филипе Коутиньо, който е собственост на Барса.

На полуфиналите Байерн Мюнхен излиза срещу победителя от утрешната четвъртфинална двойка Манчестър Сити - Лион.

Треньорът на "Барселона" - Кике Сетиен, е уволнен след мача, съобщи журналистът от "Sky sports" Фабрицио Романо.Самият той отказа да подаде оставка и по думите му клубът трябва да мисли за бъдещето, предава Bulgaria ON AIR.

"Истината е, че това е грандиозна загуба - много болезнена. Това са много голове. Те ги заслужаваха, бореха се. Представиха се много силно. Състоянието на моя отбор не трябваше да бъде такова", заяви Сетиен.

Сетиен се присъедини към "Барса" през януари. Отборът му е елиминиран от Купата на Краля, загуби титлата в "Ла Лига" от "Реал" (Мадрид) и претърпя ужасяващата загуба от "Байерн". Преди това Ситиен беше треньор на "Реал" (Бетис) и "Лас Палмас".