След луч мач срещу Интер

Публикувана: 22 Aug 2020 08:03
Обновена: 26 Apr 2024 02:14
Прочетена: 540

Севиля надигра италианския Интер с 3:2 в луд мач и затвърди статута си на хегемон в Лига Европа, след като спечели турнира за шести път в историята си.

Ромелу Лукаку даде аванс на “нерадзурите” в 5-та минута от дузпа, а Люк де Йонг обърна развоя след два гола с глава в 12-та и 33-та. Само две по-късно Диего Годин изравни.

След почивката драмата бе пълна, като Диего Карлос, който направи дузпа и бе пожален с втори жълт картон, вкара с изящна задна ножица за 3:2. Ударът му щеше да излезе в аут, но Лукаку подложи крак и чукна топката в собствената си врата. Белгиецът можеше да се превърне в герой, ако минути преди това не пропуснал идеална ситуация, в която изскочи сам срещу вратаря.

Севиля - Интер 3:2

0:1 Ромелу Лукаку 5’-д
1:1 Люк де Йонг 12’
2:1 Люк де Йонг 33’
2:2 Диего Годин 35’
3:2 Диего Карлос 74'