Байерн Мюнхен надделя минимално над ПСЖ и спечели Шампионска лига

Публикувана: 24 Aug 2020 08:07
Обновена: 18 Apr 2024 18:02
Прочетена: 503

Байерн Мюнхен е носителят на трофея от Шампионска лига за сезон 2019/20! Баварците надделяха с минималното 1:0 на финала срещу френския шампион ПСЖ и записа 11 победа от 11 мача за сезона в турнира.

Футболистите на Ханзи Флик контролираха топката повече в сравнение със своя съперник и стигнаха до повече ситуации, като дори Левандовски удари страничния стълб през първата част. В крайна сметка в герой се превърна Кингсли Коман, който бе оставен непокрит и наказа тази грешка с глава в 59-ата минута.

Това е 6-ти триумф за Байерн Мюнхен в този турнир, като изравнява по този показател Ливърпул и остава единствено зад Милан (който има 7) и абсолютния господар Реал Мадрид (който е с 13). Това бе първи финал за ПСЖ, който ще остане в историята като загубен.