Шампионите превзеха крепостта на Моуриньо в 90-ата минута и отново са на върха

Успехът на мърсисайдци бе заслужен, защото те владееха топката в над 75% от времето и отправиха 11 точни удара към вратата на Юго Лорис

Публикувана: 17 Dec 2020 10:12
Обновена: 23 Apr 2024 22:53
Прочетена: 633

Шампионът Ливърпул победи досегашния лидер във временното класиране Тотнъм с 2:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на Премиър лийг. Преди този двубой двата обора бяха с еднакъв брой точки, като само головата разлика даваше предимство на "шпорите".

Свързани новини: Григор основа фондация за деца в нужда

Тимът на Юрген Клоп имаше тотално превъзходство през първата част и поведе с гол на Мохамед Салах в 26-ата минута. При първата си контра обаче Тотнъм изравни след гол на Хюн-Мин Сон (33'). След почивката и двата отбора имаха шансове, като удари Бергвайн и Мане срещнаха гредите. Все пак Ливърпул стигна до победата с гол на Роберто Фирмино в 90-ата минута.

Така най-доброто нападение в лигата надделя над най-добрата защитата. Може да се каже, че успехът на мърсисайдци бе заслужен, защото те владееха топката в над 75% от времето и отправиха 11 точни удара към вратата на Юго Лорис, който се представи много силно.