Лондончани губят, Лестър запази първото си място

Публикувана: 03 Mar 2016 07:45
Обновена: 05 May 2024 03:03
Прочетена: 601

Отборите на Арсенал и Тотнъм се провалиха в преследването на лидера във Висшата лига Лестър Сити. Двата лондонски тима загубиха срещите си от 28-мия кръг на първенството и продължават да изостават от “лисиците”.

Издънката на Арсенал беше доста по-голяма, след като тимът на Арсен Венгер загуби с 1:2 домакинството си на Суонзи. Мачът започна според плана на “артилеристите”, след като Джоел Кембъл откри резултата още в 15-та минута.

Уейн Раутлидж изравни за Суонзи в 40-та, а в 74-та капитанът Ашли Уилямс смълча “Емирейтс” с втори гол.

Тотнъм пък загуби лондонското дерби с Уест Хем. В равностойния сблъсък домакините стигнаха до трите точки с гол на Михаил Антонио още в 7-та минута.

Така Лестър е на върха в класирането с 57 точки, с три повече от втория Тотнъм и с 6 пред Арсенал.