Публикувана: 03 Mar 2016 13:58
Обновена: 04 May 2024 15:22
Прочетена: 547
Славия с първа победа за 2016  година

Славия постига първата си победа за годината - 1:0 като гост над Ботев Пловдив. Руснакът Сердер Сердеров вкара единственото попадение за “белите”, след като тимът завърши 0:0 в предишните си две срещу - с Черно море и Берое у дома.

Феновете на стадиона в Коматево сътвориха страхотна атмосфера преди мача. Двата отбора бяха посрещнати с националния химн заради празника, а след това привържениците пуснаха балони с бели, зелени и червени цветове.

Ботев имаше повече шансове преди почивката, а в края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Грегъри Нелсън.

Развръзката дойде малко след подновяването на играта. Борислав Балджийски се освободи технично на левия фланг, който центрира към Сердер Сердеров, който с удар с глава мушна топката между краката на Виктор Голас.

До края на срещата Ботев натискаше, но Георги Петков направи няколко впечатляващи спасявания след удари на Тодор Неделев и Наско Милев. При една от контраатаките си пък Славия беше близо до втори гол, но Ивайло Димитров пропусна сам срещу вратаря.

Победата беше четвърта поредна за Славия над Ботев и с нея “белите” се изравниха по точки с втория в класирането Левски. Двата тима имат по 35, с 10 по-малко от лидера Лудогорец. Ботев е на шесто място с 24.

Снимка: Sportal.bg