За осми път ПСЖ спечели Суперкупата на Франция

Парижани спечелиха с 2:1 мача за трофея срещу Олимпик Марсилия.

Публикувана: 14 Jan 2021 04:44
Обновена: 13 Apr 2024 19:25
Прочетена: 560

Мауро Икарди и появилият се от пейката Неймар вкараха за парижани, от съперника се разписа Димитри Пайе.

Икарди можеше да открие резултата още в 18-ата минута. Нападателят засече центриране с глава центриране от ъглов удар, но прати топката покрай вратата. Минути по-късно Килиан Мбапе комбинира с Икарди, който вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

В престижна класация българските национални паркове по-атрактивни от швейцарските

След половин час топката отново се озова във вратата на Марсилия, но голът пак не беше зачетен. Мбапе бе в нередовна позиция при подаване на Маркиньос.

В 39-ата минута ПСЖ все пак поведе. Анхел ди Мария центрира в наказателното поле. Мауро Икарди стреля с глава. Стив Манданда успя да отрази удара топката, но се получи рикошет в гредата. Топката се озова в краката на италианеца, който този път не не пропусна - 1:0.

Плащат таксите на студенти с договор за работа след завършване

След почивката Марсилия се втурна в атака. В 53-ата минута Тове нахлу в наказателното поле на ПСЖ и опита да вкара с удар от малък ъгъл, но Кейло Навас се намеси рещаващо. В 65-ата Маурисио Почетино реши да вкара свежест на терена и пусна Неймар, който се завърна след едномесечно отсъствие заради контузия.

Минути преди изтичането на редовното време Мауро Икарди се озова очи в очи с Манданда. Нападателят на ПСЖ премина покрай вратаря, който обаче го събори на терена. Главният съдия посочи бялата точка. Ситуацията бе дълго разглеждана от ВАР и решението на главният арбитър бе потвърдено. Зад топката застана именно Неймар.

Англия: 45 000 глобени, 2,5 млн. ваксинирани!

В 89-ата минута Димитри Пайе върна един гол за Марсилия, но времето до последния съдийски сигнал се оказа недостатъчно и ПСЖ вдигна Суперкупата.