Драматична загуба на Барселона! Лео Меси с червен картон!

След продължения Атлетик (Билбао) спечели за трети път в историята си Суперкупата на Испания по футбол.

Публикувана: 18 Jan 2021 05:15
Обновена: 23 Apr 2024 18:07
Прочетена: 950

Във финала на турнира в Севиля баските победиха с 3:2 Барселона. Освен с драматичните обрати и красивите голове, мачът ще бъде запомнен и с червения картон на капитана на Барселона Лионел Меси.

В 120-ата минута на срещата нервите на аржентинеца не издържаха и той заби юмрук в лицето на противников играч, пращайки го на земята. Барселона бе много близо до първия си трофей в ерата "Куман" в редовното време, но допусна късен изравнителен гол.

Гласуването по пощата крие много рискове, смятат от ЦИК

В 40-ата минута Антоан Гризман изведе каталунците напред в резултата, но само две минути след това Оскар де Маркос изравни.

В началото на второто полувреме Атлетик вкара и втори гол чрез Раул Гарсия, но той бе правилно отменен заради минимална засада. В 77-мата минута Гризман вкара втория си гол в мача и Барселона поведе с 2:1.

Анулират хиляди дипломатически и служебни задгранични паспорти.

Символичните домакини вече виждаха как вдигат трофея, но в 90-ата минута Асиер Виялибре засече центриране от фаул, с което изравни за 2:2, след като точно Гризман пропусна да изчисти топката.

Най-красивият момент в мача дойде три минути след началото на допълното време, когато Иняки Уилямс вкара победния гол за Атлетик с много прецизен фалцов удар, с който не остави шансове на Марк-Андре тер Щеген.

Тийнейджър открадна мотор и го подкара с 290км/ч по магистрала М1.

До края на мача Барселона натисна, но така и не успя да изравни, а изнервен от накъсването на играта Меси извърши неспортсменската си проява, която му донесе директен червен картон.

Това бе и първият червен картон за Меси като играч на Барселона и едва трети в цялата му кариера.

Великобритания: Предстоят затваряния на летища, заради строгите ковид-мерки!

Вижте какво количество цигари, алкохол и тютюн е позволено да внасяте във Великобритания!

Великобритания: Броят на новозаразените с коронавирус за денонощие тръгна надолу

С протести заплашват преподаватели във Великобритания. Не искат да се връщат в университетите

Принудени да живеят без течаща вода, ток, отопление и тоалетна във Великобритания през 21 век!