Отборът на Лестър е новият водач в класирането във Висшата лига на Англия, поне за 24 часа.

Манчестър Юнайтед играе тази вечер с Фулам и вероятно ще промени класирането

Публикувана: 20 Jan 2021 06:51
Обновена: 23 Apr 2024 13:52
Прочетена: 695

"Лисиците" стъпиха на върха, след като се наложиха с 2:0 в домакинството си на Челси от 18-ия кръг. Уилфред Ндиди в 6-ата и Джеймс Мадисън в 41-ата минута донесоха успеха на своя тим, който бе трети пореден.

С тази победа Лестър събра актив от 38 точки и е на върха в таблицата, с точка повече от Манчестър Юнайтед. Челси пък остава на 8-ото място с 29 точки.

Рекордни минусови температури сковаха Европа. (СНИМКИ)

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс похвали своите футболисти, но каза, че е рано да се мисли за титлата.

"Показахме добра игра. Челси е талантлив отбор, съставен от играчи от много високо ниво. В последните 15-20 минути на първото полувреме схемата ни ни позволи да проникнем дълбоко в половината им.”

Европарламентът провежда извънредни дебати за Навални

“През второто полувреме сменихме отбранителната си схема и ограничихме моментите пред нашата врата. Изглеждахме много опасно, отбелязахме два хубави и заслужени гола.

“Доволен съм, че виждам връзка между това, което правим на тренировките, и мачовете. Рано е да се говори за борбата за титлата. Няма как да не съм доволен, че през първата половина на сезона показахме стабилност и добра игра", коментира Роджърс.

Вашият хороскоп за днес, 20 Януари 2021 г.

Британски медици настояват за приоритетно ваксиниране на малцинствените групи

Прокуратурата внесе обвинителен акт срещу двама протестиращи, удряли кола с ръце на бул. „Ситняково“

Опасност, панацея или плацебо е Ивермектинът

Великобритания има проект за хибридна електроцентрала

Задържаха българин пътуващ за Великобритания с десетки хиляди таблетки Диазепам.

Вижте как полицаи глобяват ковид-нарушители в Лондон и какво се случва (ВИДЕО)

Добрата новина: случаите на ковид в Лондон и Великобритания намаляват!

Вицепремиерът Томислав Дончев: „Другата седмица ще има конкретно решение за мерките.“

Много неизвестни около вота на българите в чужбина, заяви бивш конституционен съдия