Тотнъм и Арсенал завършиха 2:2…в полза на Лестър

Публикувана: 05 Mar 2016 14:53
Обновена: 26 Apr 2024 07:17
Прочетена: 742

Голямото дерби на Северен Лондон завърши без победител. Тотнъм и Арсенал направиха зрелищно равенство 2:2, от което най-много ще се радва лидерът в класирането Лестър. „Лисиците“ остават на върха с 57 точки, но по-късно тази вечер гостуват на Уотфорд. Тотнъм остава на второто място с 55 точки, с три повече от Арсенал.

За напрежението в този мач се усети и преди началото му, когато фенове на двата отбора се сбиха пред стадиона „Уайт Харт Лейн“. Аарън Рамзи донесе първия гол за Арсенал в срещата, след като засече с пета хубаво центриране на Ектор Белерин отдясно и направи 1:0.

След почивката беше още по-интересно. В 55-та минута Франсис Конклен беше изгонен за втори жълт картон, а в следващите минути Тотнъм натисна. Тоби Алдервейрелд направи 1:1 в 60-та минута, а само две по-късно Хари Кейн взриви трибуните с прекрасен фалцов удар, с който донесе плен обрат – 2:1 за Тотнъм.

До края Арсенал не се предаде и чрез Алексис Санчес в 76-та минута стигна до точката.