„Гражданите“ разкостиха Астън Вила за едно полувреме

Публикувана: 05 Mar 2016 16:52
Обновена: 26 Apr 2024 07:17
Прочетена: 645

Манчестър Сити няма да се откаже да се бори за титлата на Англия. Поне така показаха днес играчите на Мануел Пелегрини с победата си 4:0 над Астън Вила у дома.

„Гражданите“ имаха контрол върху срещата през цялото време, но не успяха да се разпишат през първото полувреме. След почивката обаче Сити се разигра, а пред вратата на бирмингамци стана страшно.

Яя Туре направи 1:0 в 48-та минута, а само две по-късно Серхио Агуеро удвои. Аржентинецът направи 3:0 в 60-та минута, а в 73-та изпусна дузпа, а с това и хеттрик. Четвъртото попадение беше дело на Рахим Стърлинг в 66-та.

С този успех Манчестър Сити остава на 4-то място в класирането със 50 точки, с 2 по-малко от третия Арсенал и Тотнъм с 55. Лидер е Лестър с 57, а по-късно днес гостува на Уотфод.