Англия разочарована, няма късмет срещу Шотландия на Уембли..

Английските фенове напуснаха мълчаливо стадиона, а шотландците останаха да пеят песните си още дълго след последния съдийския сигнал. Такова беше настроението на феновете. Вижте още за мача (СНИМКИ)

Публикувана: 19 Jun 2021 06:21
Обновена: 25 Apr 2024 03:37
Прочетена: 1216

Англия и Шотландия на успяха да си отбележат гол на "Уембли" в 115-ото издание на най-старото футболно съперничество на ниво национални отбори. След този резултат "трите лъва" имат четири точки, какъвто е активът и на отбора на

Чехия, който по-рано днес направи 1:1 с Хърватия. "Ватрените" и шотландците имат по една точка и ще трябва в директен сблъсък да се борят за евентуално класиране в следващата фаза.

Тимът на Гарет Саутгейт, който предварително бе сочен за фаворит, до голяма степен разочарова. Най-чистото положение за домакините бе удар с глава в гредата на Джонс Стоунс в 11-ата минута. През втората част пък Рийс Джеймс изчисти от голлинията изстрел на Дайкс. Така серията на "трите лъва" от седем поредни победи приключи.

Гарет Саутгейт е направил две промени в своя състав в сравнение с двубоя с "ватрените". Интересното е, че националният селекционер на Англия е сменил крайните си бранители.

Люк Шоу започва на мястото на Киърън Трипиър, който изненадващо действаше като ляв бек срещу хърватите. Рийс Джеймс пък заменя Кайл Уокър по другия фланг. Хари Магуайър се завръща в групата, но е на пейката за началото.

Голямата новина в състава на шотландците е, че Киърън Тиърни е възстановен и стартира като титуляр. Стийв Кларк е направил общо четири промени. Талантът на Челси Били Гилмор също стартира, както и Макгрегър и Че Адамс. Скот Мактоминей ще действа днес като централен защитник.

Англия няма загуба в последните четири мача с Шотландия. Иначе в исторически план това е 115-ият двубой между британските съперници. Предишният път, когато двата тима играха на голямо първенство, бе на Евро 96, когато "трите лъва" спечелиха с 2:0 след голове на Шиърър и Гаскойн, като в този двубой игра и настоящият селекционер Саутгейт.

"Тартановата армия" създаде първата опасност още в четвъртата минута, когато О'Донъл намери Че Адамс на десетина метра пред вратата на Пикфорд, но Стоунс блокира в решаващия момент удара му.

След тази ситуация англичаните се впуснаха в атаки. В 11-ата минута Стоунс се извиси и засече с глава центриране от корнер, но топката срещна дясната греда. Малко след това Стърлинг отне топката от Мактоменей и намери Маунт, който тичаше към близката греда. Изстрелът на халфа на Челси обаче премина встрани от целта.

Двубоят в първите 20-ина минути се играеше на доста високо темпо, като англичаните действаха с много енергия и на познатата висока скорост. След този период обаче тимът на Стив Кларк до голяма степен изравни играта.

В 30-ата минута и шотландците имаха чудесна възможност. Тиърни проби много добре отляво, справи се с Джеймс и центрира към далечната греда, а О'Донъл засече от движение, стреляйки по диагонала. Пикфорд успя да избие, а добавката на Адамс бе неточна.

Англия започна динамично и втората част. Маршал изби удар на Маунт, а малко не достигна на Фодън да засече на близката греда подаване на Стърлинг. Шотландия обаче отново превъзмогна началния натиск и в 64-тата минута можеше да открие резултата. Ханли свали с глава към Дайкс центриране на Робъртсън от корнер. Нападателят на КПР стреля с левия крак, но Рийс Джеймс се намеси по блестящ начин и изби с глава от самата голлинията.

В 64-тата минута Сутгейт включи в игра Джак Грийлиш, който замени Фодън. Десет минути след това и Кейн, който изигра слаб мач, отстъпи мястото си на Маркъс Рашфорд.

В 78-ата минута Че Адамс стреля от няколко метра над вратата, а малко след това Стърлинг поиска дузпа, след като бе леко застъпен от Робъртсън. Сигнал за дузпа обаче  не последва.

Футболна звезда с едно (не)обмислено действие, понижи акциите на Кока-Кола и им нанесе жесток удар пред цял свят. Когато рекламираше обаче Кока-Кола в близкото минало и му плащаха милиони за това, по друг начин се отнасяше към напитката!