EURO 2020™: Англия победи и Чехи в Лондон с 1:0

И опроверга конспиративните теории и завърши на първо място в групата си на Евро 2020. Опасенията за някакви уговорки или пък за симулативна игра не се потвърдиха.

Публикувана: 22 Jun 2021 22:01
Обновена: 18 Apr 2024 13:33
Прочетена: 878

Англия финишира на първо място в група "D" на Евро 2020, след като надигра с 1:0 Чехия на "Уембли" след гол на Рахийм Стърлинг в 12-ата минута. Двата отбора имаха по четири точки преди този двубой и вече си бяха осигурили участието в елиминационната фаза, но трябваше да определят кой ще е лидерът.

"Трите лъва" изиграха най-добрия си мач до момента Европейското, особено през първото полувреме, и опровергаха теориите, че ще се задоволят с "хикс", за да завършат на второ място и така да избегнат сблъсък срещу отбор от "групата на смъртта" на 1/8-финалите.

При това положение Англия ще срещне в следващия си двубой именно втория от групата на Франция, Германия, Португалия и Унгария. Чехия пък в крайна сметка завърши на трето място в групата, след като в другия двубой Хърватия победи с 3:1 Шотландия и с гол повече изпревари селекцията на Шилхрави. Чехите ще играят с първия от група "Е", в която са Швеция, Словакия, Испания и Полша, пише Спортал.