40 000 фенове ще бъдат на "Уембли" за Големия мач между Англия и Германия (СНИМКИ)

Англия достигнаха до тази фаза на турнира като победител в група D, докато Германия се “промъкна” като втори в “групата на смъртта”, след равенство 2:2 с Унгария в последния си мач и беше само на минути от сензационно отпадане.

Публикувана: 29 Jun 2021 14:46
Обновена: 23 Apr 2024 10:18
Прочетена: 857

Отборите на Англия и Германия се изправят във вълнуващ сблъсък днес от 19,00 часа българско време или 17:00 по Гринучийч на “Уембли” в двубой от 1/8-финалите на Евро 2020.

Медии, общественици, политици и известни спортисти призоваха на няколко пъти през седмицата работодателите в Англия да пуснат по-рано своите служители заради важния двубой.

Британските телевизии вече показват кадри на фенове придвижващи се към Уембли, както и на такива, които вече са заели места по пъбове и кръчми. Настроението е гарантирани, а и напрежението също. Излизат два отбора и само един печели, двубоят може да се реши и с дузпи. Вижте повече за това какво ни чака, тази вече:

Футболното съперничество между двете нации е пословично, а домакините се надяват да прекъснат серията от седем мача без победа на “Уембли” срещу Германия.

“Трите лъва” достигнаха до тази фаза като победител в група D, докато Германия се “промъкна” като втори в “групата на смъртта”, след като записа равенство 2:2 с Унгария в последния си мач и беше само на шест минути от сензационно отпадане.

Любопитното е, че останалите участници в елиминациите от групата на Германия - Португалия и Франция, вече приключиха участието си на Евро 2020.  Статистиката определено не е в полза на Англия в двубоите у дома срещу Германия.

За последно англичаните са побеждавали в далечната 1975 година - 2:0 в приятелска среща. Следват четири контроли, един 1/2-финал на Евро 1996 и световна квалификация. Особено болезнен е споменът от 26 юни 1996 година на домашното европейско, когато след 1:1 в редовното време и продълженията, германците достигат финала след дузпи. С пропуск за Англия тогава се отличава настоящият селекционер Гарет Саутгейт, а на финала срещу Чехия на стария “Уембли” Германия печели и триумфира с титлата.

Четвърт век по-късно историята може да се повтори, но може и да станем свидетели на друга развръзка. Саутгейт няма проблеми с контузени и наказани. Той ще може да разчита и на изолираните заради коронавирус Мейсън Маунт и Бен Чилуел, пише Спортал Бг.

Очаква се Фил Фодън да се завърне сред титулярите на мястото на Букайо Сака и да действа в нападение с Хари Кейн и Рахийм Стърлинг. Саутгейт ще заложи на трима в отбрана - Уокър, Джон Стоунс и Хари Магуайър, а в халфовата линия ще се наредят Рийс Джеймс, Филипс, Райс и Киърън Трипиър. СНИМКИ СКАЙ ТВ