Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Днес двубоите Чехия - Дания и Украйна - Англия ще определят другите два отбора.

Публикувана: 03 Jul 2021 06:31
Обновена: 17 Apr 2024 01:27
Прочетена: 868

Отборът на Испания победи Швейцария с 3:1 след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на Евро 2020. Редовното време и продълженията в Санкт Петербург завършиха 1:1, а Швейцария игра с човек по-малко след 77-ата минута, когато Ремо Фройлер получи директен червен картон.

При дузпите точни за Испания бяха Дани Олмо, Жерард Морено и Микел Оярсабал, а пропуски направиха Серхио Бускетс и Родри.

За Швейцария от бялата точка се разписа Марио Гавранович, а Фабиан Шер, Мануел Аканджи и Рубен Варгас пропуснаха. Вратарят на Испания Унай Симон спаси ударите на Шер и Аканджи. На полуфиналите Испания ще играе в Лондон с победителя Италия от мача с Белгия

Отборът на Италия е вторият полуфиналист на Евро 2020, след като елиминира състава на Белгия с 2:1 на стадиона в Мюнхен. Преди “скуадра адзура” до тази фаза на надпреварата достигна и Испания, а в събота ще бъдат определени и другите два тима на полуфиналите в двубоите Чехия - Дания и Украйна - Дания.

В първите мигове от двубоя в Мюнхен "червените дяволи" бяха по-активни, но в 13-ата минута попадение на Леонардо Бонучи беше отменено заради засада и консултация с видео асистент рефера.

Девет минути след това шут на Кевин де Бройне беше отбит акробатично от Джанлуиджи Донарума.

В 31-ата минута Марко Верати подаде за Николо Барела, който по отличен начин преодоля Тибо Куртоа и даде аванс в полза на "адзурите". Минута преди почивката Лоренцо Инсиние с техничен шут също се разписа във вратата на Белгия.

Веднага след това белгийците достигнаха до дузпа, отсъдена за нарушение на Джовани ди Лоренцо в наказателното поле срещу младия Жереми Доку. Ромелу Лукаку беше точен от бялата точка и върна Белгия в двубоя.

След почивката "адзурите" играха много организирано и не позволиха натискът на Белгия да стигне до нещо. Така Италия ще играе срещу Испания в 1/2-финалите, а мачът е в Лондон във вторник.