Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.
Приемам
Novini London

EURO 2020™: Англия "размаза" Украйна с 4 : 0 (СНИМКИ)

Англия се класира безпроблемно за полуфиналите на Евро 2020, след като победи с 4:0 Украйна на "Олимпико", постигайки най-изразителната си победа на турнира до момента.

Публикувана: 03 Jul 2021 21:58
Обновена: 16 Apr 2024 13:10
Прочетена: 900

Капитанът Хари Кейн (4', 50') показа, че възвръща добрата си форма, след като отбеляза два гола в началните минути на двете полувремена. Хари Магуайър (46') и Джордан Хендерсън (63') добавиха по едно попадение, а с две асистенции се отличи Люк Шоу. На полуфиналите Англия ще срещне Дания на "Уембли". Двубоят е в сряда.

Джейдън Санчо, който на практика вече може да се счита за играч на Манчестър Юнайтед, за първи път започна като титуляр за Англия на Евро 2020. Талантливото крило замени в стартовия състав Букайо Сака, който пропуска срещата заради контузия, която е получил по време на една от последните тренировки на "трите лъва".

Досега Санчо имаше само една поява като резерва в първите четири мача на Англия на Евро 2020. Селекционерът на островитяните Гарет Саутгейт направи още една промяна в титулярния си състав.

Мейсън Маунт се завърна в него, след като пропусна срещата с Германия, тъй като седмицата преди това трябваше да се подложи на самоизолация. Халфът на Челси започна за сметка на Киърън Трипиър. Джак Грийлиш остана на пейката. Саутгейт се върна към схемата с четирима бранители, след като в двубоя с Германия заложи на формация с трима централни защитници.

Андрий Шевченко направи само една промяна от 11-те, които започнаха при победата на Швеция. Виталий Миколенко стартира на мястото на Степаненко. Артьом Беседин бe контузен, а Андрий Ярмоленко и Роман Яремчук отново водеха атаката на Украйна.

Двубоят започна по перфектен начин за фаворита. Още в четвъртата минута Рахийм Стърлинг се пребори с Шапаренко и изведе много добре с пас по земя Кейн, който се плъзна по тревата и прати топката във вратата на Бушчан, вкарвайки втория си гол на Евро 2020.

Англичаните се чувстваха добре на терена на "Олимпико", но в 17-ата минута "трите лъва" сами си създадоха проблеми, след като Кайл Уокър върна лошо към Стоунс. Яремчук се възползва, напредна и стреля до близката греда, но Пикфорд изби.

Селекцията на Гарет Саутгейт спокойно владееше топката в половината на Украйна, като най-големи проблеми на съперника за пореден път създаваше Рахийм Стърлинг. В 33-тата минута крилото на Манчестър Сити проби отляво и центрира към Кейн. Топката бе отклонена към Деклан Райнс, който нанесе доста силен удар от около 22 метра, но Бушчан успя да избие.

В края на полувремето украинците създадоха две опасности пред вратата на Пикфорд. Първо Яремчук проби сравнително лесно почти до аутлинията, след което опита ниско центриране успоредно на голлинията, но Стоунс блокира. Малко след това бранителят на Манчестър Сити не изчисти добре и топката стигна до Шапаренко, който стреля от въздуха, но встрани от вратата.