Лондон: Италия победи Англия и е новият европейски шампион

Тимът на Италия е новият шампион на Стария континент, след като спечели финала на Евро 2020 след дузпи срещу Англия.

Публикувана: 11 Jul 2021 22:57
Обновена: 23 Apr 2024 11:17
Прочетена: 1685

Отборът на Италия победи домакина Англия след 1:1 в редовното време и продълженията и 3:2 при изпълнението на дузпи.

Така тимът на Роберто Манчини спечели за страната си втора евротитла след 1968 година, а англичаните отново не съумяха да спечелят трофей след единствения им голям - световната титла през 1966 година.

Отборът на Англия поведе с 1:0 срещу Италия, като гола за домакините вкара защитникът Люк Шоу още във 2-ата минута.

По този начин Шоу реализира най-бързото попадение в историята на финали на европейски първенства - 117 секунди след първия съдийски сигнал.

Италия изравни на Англия в 67-ата минута - 1:1. Гола вкара друг защитник - Леонардо Бонучи след разбъркване, при което първо топката срещна страничния стълб на английската врата.

Италианците наложиха превес и бяха по-близо до успеха в редовното време, но се стигна до продължения, които не донесоха промяна в резултата - 1:1.

При дузпите италианците вкараха три от петте си опита, а англичаните направиха три пропуска. Така Италия триумфира с европейската титла след победа на финала над Англия.