Силвърстоун: Люис Хамилтън спечели за осми път в кариерата си Гран при на Великобритания.

Тя дойде въпреки катастрофа с Макс Верстапен в първата обиколка и 10-секундно наказание, което изтърпя британецът. Вижте още..

Публикувана: 18 Jul 2021 17:32
Обновена: 19 Apr 2024 22:37
Прочетена: 784

Световният шампион във Формула 1 триумфира на любимото си трасе "Силвърстоун", взимайки четвърта победа за сезона, която се оказа и много важна. Тя дойде въпреки катастрофа с Макс Верстапен в първата обиколка и 10-секундно наказание, което изтърпя британецът.

Пилотът на "Мерцедес" показа отлична скорост в края на състезанието, за да изпревари впечатляващия Шарл Льоклер с "Ферари". Победата е 99-а в кариерата на седемкратния световен шампион.

Той взе общо 26 точки, като направи и най-бърза обиколка в състезанието, с което стопи аванса на Верстапен в генералното класиране до само седем точки. Нидерланецът спечели само три точки от спринтовата квалификация вчера.

Льоклер се нареди втори, като беше много близо до победа. Уикендът беше важен за "Ферари", като Скудерията отбеляза 60 години от първата си победа във Формула 1, именно на "Силвърстоун". На подиума се качи и вторият пилот на "Мерцедес" Валтери Ботас, който завърши трети.