Лондонският Челси спечели Суперкупата на Европа

Това се случва за втори път в историята на английския отбор. Мачът беше в Белфаст срещу Виляреал, вижте какво се случи..

Публикувана: 12 Aug 2021 00:04
Обновена: 16 Apr 2024 18:20
Прочетена: 835

Отборът на Челси спечели Суперкупата на Европа за втори път в историята си, след като победи с 6:5 след изпълнение на дузпи Виляреал пред 13 000 зрители на „Уиндзор Парк“ в Белфаст.

Хаким Зиеш отбеляза за Челси в 27-ата минута, след което на два пъти и гредите помагаха на лондончани след удари на Алберто Морено и Жерард Морено.

Челси имаше сериозна доминация през по-голямата част от първото полувреме, но след почивката Виляреал бе по-активният отбор и заслужено стигна до изравнително попадение, реализирано от Жерард Морено (73').

До края на редовното време нови голове не бяха отбелязани. В продълженията Челси имаше две възможности, но не успя да ги реализира и така се стигна до дузпи.

Точно преди тях Томас Тухел смени своя вратар, гласувайки доверие на Кепа Арисабалага за 11-метровите наказателни удари. Той го оправда, след като спаси ударите на Манди и Албиол. Хавертц пропусна за Челси.