Футболните ни национали най-после с победа! Победихме Литва с 1:0

Мачът между футболните отбори на България и Литва се игра в София. Вижте още..

Публикувана: 05 Sep 2021 19:04
Обновена: 24 Apr 2024 20:31
Прочетена: 752

Отборът на България победи с 1:0 състава на Литва в световна футболна квалификация от Група С, играна в София.

Гола реализира с глава Ивайло Чочев в 82-ата минута, след центриране от пряк свободен удар на Кирил Десподов, а активът на българите вече е 5 точки. Това е първи пълен успех за националите ни в официален мач от близо две години, когато победихме Чехия с 1:0 в европейска квалификация /17 ноември 2019 г./, а последната ни победа бе в контрола срещу Гибралтар /3:0/ преди близо година - на 11 ноември 2020 година.

Нашите имаха надмощие през по-голямата част от мача, като най-чистите положения се откриха пред Кирил Десподов, който обаче ги пропусна. Все пак именно нападателят на Лудогорец асистира за гола на Чочев, който влезе като резерва и се включи успешно.