Волфсбург също на четвъртфинал в Шампионската лига

Публикувана: 09 Mar 2016 06:44
Обновена: 26 Apr 2024 07:16
Прочетена: 668

Реал Мадрид постигна нов успех с 2:0 над Рома, за да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Испанците победиха със същия резултат и на “Олимпико” в първата среща, но реваншът беше далеч по-труден.

“Вълците” пропуснаха поне 5 чисти положения при 0:0. Един Джеко и Мохамед Салах на два пъти изпускаха сами срещу вратаря Кейлор Навас и ако бяха вкарали, щеше да стане много интересно.

Вместо това в 64-та минута Кристиано Роналдо направи 1:0 с 13-то си попадение в Шампионската лига този сезон. Само четири по-късно португалецът подаде на Хамес Родригес, който от малък ъгъл мушна топката между краката на Войчех Шчесни за 2:0. В края Диего Пероти удари гредата и доказа, че на Рома тази вечер не им вървеше.

За следващата фаза се класира и Волфсбург след 1:0 у дома над Гент. Германците бяха предрешили сблъсъка още след първата среща, когато победиха с 3:2 като гост в Белгия. Все пак Андре Шурле успокои феновете на тима с гол в 74-та минута, който беше достатъчен за втория пореден успех.

Тази вечер ще се изиграят още два осминафинала реванши. От 19,00 часа българско време Зенит Санкт Петербург приема Бенфика след 1:0 за португалците от първия мач, а от 21,45 ч. Челси е домакин на ПСЖ след 1:2 от първата среща.