Висша лига: Манчестър Сити ще посрещне новата 2022 година на върха с цели осем точки преднина

Тимът на Хосеп Гуардиола спечели с 1:0 при гостуването си на Брентфорд в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. Вижте какво се случи още на нея..

Публикувана: 30 Dec 2021 03:19
Обновена: 26 Apr 2024 01:40
Прочетена: 727

Тимът на Хосеп Гуардиола спечели с 1:0 при гостуването си на Брентфорд в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" събраха 50 точки и се възползваха от домакинската издънка на Челси, който завърши 1:1 срещу Брайтън в Лондон по-рано тази вечер. Единственото попадение в мача срещу Брентфопд отбеляза Фил Фоулдън в 16-ата минута на срещата.

В 12-ата минута Брентфорд организира опасна контраатака след грешна на Сити в центъра. Франк Ониека се озова на стрелкова позиция, но ударът на нигериеца не затрудни Едерсон. В 15-ата минута Едерсон отново трябваше да се намесва.

Ониека получи отляво в наказателното поле и центрира, но Рубен Диаш опита да изчисти. Португалецът обаче насочи топката в очертанията на вратата и само добрата намеса на вратаря спаси "гражданите" от гол. След изпълнението на корнер се получи разбъркване, при което Жоао Кансело изчисти от гол-линията.

Секунди по-късно Сити поведе. Гостите организираха поредната многоходова атака, а Кевин де Бройне със страхотен пас изведе Фил Фодън зад отбраната и халфът с едно докосване вкара за 0:1. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди попадението.

Втората част започна с отличен шанс за гостите. Де Бройне центрира в наказателното поле, където Фодън изпревари Понтус Янсон и насочи с глава към далечния ъгъл, но в аут. В 50-ата минута гол на лидера във Висшата лига беше отменен. Габриел Жезус получи отдясно и качи топката на главата на Фодън, който порази целта, но беше зад отбраната на "пчеличките".

В 66-ата минута гредата спаси Брентфорд. Де Бройне получи пред наказателното поле. Белгиецът имаше достатъчно време да обработи топката и отправи изстрел, който срещна дясната греда.

В 87-ата минута Аймерик Лапорт се разписа. Испанският национал се оказа най-съобразителен при центриране от пряк свободен удар на Де Бройне и с глава вкара във врата, но след намесата на ВАР се оказа, че е бил в засада.