Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Златан Ибрахимович смълча “Стамфорд Бридж” за ново 2:1 в сблъсъка

Публикувана: 09 Mar 2016 21:55
Обновена: 04 May 2024 15:50
Прочетена: 703

Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига след втора поредна победа с 2:1 над Челси. Французите този път приключиха съперника си в гостуването си на “Стамфорд Бридж” и доказаха, че тази година имат отбор за нещо по-сериозно в турнира.

“Сините” от Лондон се опитаха да заличат пасива си от първата среща в Париж, но Кевин Трап направи невероятни спасявания на вратата на ПСЖ. Гостите имаха и лукса да вкарат сравнително ранен гол, след като още в 16-та минута Адриен Рабио получи хубаво подаване от Златан Ибрахимович и на празна врата с лекота направи 1:0.

Челси все пак успя да изравни в 27-та минута чрез Диего Коста, който финтира Тиаго Силва и с хубав удар направи 1:1. “Сините” имаха още няколко положения за гол, но Трап беше заключил вратата си.

Коста обаче получи контузия след час игра, с което спадна и тонусът в играта на Челси. Все пак в 65-та минута Еден Азар имаше възможност да реализира и да се реваншира за слабата си форма напоследък, но отново Трап бе на мястото си.

Само две минути по-късно ПСЖ довърши Челси. Анхел Ди Мария центрира много прецизно от лявото крило, а Златан Ибрахимович на празна врата направи 2:1. Така Челси се нуждаеше от цели три гола, за да продължи напред. “Сините” не вкараха нито веднъж до края и така заслужено отпадат от надпреварата.

За четвъртфиналите се класира и Бенфика след победа с 2:1 като гост на Зенит Сенкт Петербург. Португалците изоставаха в резултата след гол на Хълк в 69-та минута, но чрез Николас Гайтан в 73-та и Талиска в добавеното време направиха пълен обрат. Първата среща в Лисабон бе завършила с победа отново за “орлите” - 1:0.