“Шпорите” загубиха с 0:3 от Борусия Дортмунд

Публикувана: 10 Mar 2016 20:15
Обновена: 26 Apr 2024 07:13
Прочетена: 666

Тотнъм се отказа от участието си в Лига Европа, а тандемът Батман и Робин свършиха останалото. Лондончани загубиха с 0:3 гостуването си на Борусия Дортмунд в осминафиналите на турнира, след като мениджърът Маурисио Почетино беше пуснал част от резервите си.

Това обаче не попречи на домакините да зарадват препълнените трибуни на “Сингал Идуна Парк”. Пиер-Емерик Обамеянг или Батман вкара първото попадение за Борусия след половин час игра. След почивката домакините довършиха Тотнъм с още два гола, дело на Марко Ройс в 61-та и 70-та минута.

Статистиката в края на мача показа 21:3 удара и 65% владеене на топката в полза на Борусия. Реваншът между двата отбора е следващата седмица на стадион "Уайт Харт Лейн”.