Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Стъридж и Фирмино бележат за победата над Ман Юнайтед

Публикувана: 10 Mar 2016 22:00
Обновена: 04 May 2024 15:50
Прочетена: 627

Ливърпул направи важна крачка към четвъртфиналите на Лига Европа, след като взе с 2:0 първата “Битка за Бриятания” с Манчестър Юнайтед. “Мърсисайдци” надиграха тотално своя съперник и зарадваха феновете си на “Анфийлд”. Даниел Стъридж вкара от дузпа в 20-та минута, отсъдена за нарушение на Мемфис Депай срещу Натаниъл Клайн.

Следващите минути бяха много силни за момчетата на Юрген Клоп, които като по чудо не вкараха още голове. А чудото се казваше Давид Де Хеа. Вратарят на Манчестър Юнайтед спаси невероятни положения след удари на Филипе Коутиньо и Даниел Стъридж.

Превъзходството на Ливърпул продължи и след почивката, но удар на Джордън Хендерсън мина на сантиметри от гредата, а Де Хеа отрази страхотен удар на Коутиньо от границата на наказателното поле.

Все пак в 73-та минута Ливърпул вкара втори гол. Човекът във форма за тима Роберто Фирмино засече с левия крак хубаво подаване на Адам Лалана и от малкото наказателно поле направи 2:0.