Българката надига с лекота Дона Векич

Публикувана: 11 Mar 2016 06:29
Обновена: 04 May 2024 15:50
Прочетена: 632

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на силния тенис турнир в Индиън Уелс, САЩ. Българката надигра с 6:2 и 7:5 за 77 минути квалификантката Дона Векич.

Цвети загуби първите два гейма в мача, но след това влезе в невероятна серия и след 6 поредни спечелени гейма взе първия сет. Пловдивчанката беше аплодирана от българска агитка, дошла на 7-ми корт, за да я подкрепи.

Вторият сет беше по-равностоен, като Пиронкова поведе с 4:2 след пробив над хърватката. След това обаче Докич успя да изравни резултата. Така се стигна до 12-тият гейм, в който при подаване на хърватката Цвети успя да направи брейк на нула, а с това и да спечели срещата.

Във втория кръг Пиронкова се изправя срещу 12-ата в схемата швейцарка Тимеа Бачински. Григор Димитров пък стартира надпреварата при мъжете директно от втория кръг.