Новак Джокович победи британеца Камерън Нори и се класира за финала на третия за годината турнир по тенис от Големия шлем

Както се пошегуваха няколко спортни коментатори, явно сърбинът сериозно е решил да си "връща" за главоболията, които имаше в Австралия по време на Пандемията и декларирането на ваксинационния си статус..

Публикувана: 08 Jul 2022 19:03
Обновена: 23 Apr 2024 17:13
Прочетена: 1970
Новак Джокович победи британеца Камерън Нори и се класира за  финала на третия за годината турнир по тенис от Големия шлем

Новак Джокович победи британеца Камерън Нори с 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 и ще защитава титлата си на финала на третия за годината турнир по тенис от Големия шлем "Уимбълдън". Поставеният под номер 1 в схемата сърбин загуби първия сет, но успя да направи обрат в полуфиналния сблъсък с британеца и в мача за трофея ще срещне австралиеца Ник Кириос, който достигна финала без игра след отказване на Рафаел Надал поради контузия.

Джокович достигна финала на "Уимбълдън" за четвърти пореден път и ще преследва седма титла от турнира. Сърбинът се класира на финал от Големия шлем за 32-и път в кариерата си, с което изпревари големите си съперници Рафаел Надал и Роджър Федерер, които имат по 31.

Джокович започна колебливо на сервис и допусна три пробива на подаването си в първия сет, който загуби с 2:6. Постепенно сърбинът намери своя ритъм на игра, върна увереността си и нямаше проблеми до края на мача. Новак направи ключов пробив в осмия гейм на втория сет, единствен в тази част и спечели с 6:3.

В третия сет Джокович демонстрира топ тенис и поведе след 6:2. В четвъртия Джокера поведе след пробив в първия гейм и до края спечели своите подавания и приключи двубоя с първия си мачбол за 6:4 след общо 2:37 минути игрово време.