Вратарят на Ювентус на 3 минути от рекорд

Публикувана: 12 Mar 2016 16:01
Обновена: 04 May 2024 16:02
Прочетена: 722

Джанлуиджи Буфон счупи рекорда на Дино Дзоф от 903 минути без допуснат гол в Серия А. Вратарят на Ювентус е в серия от 926 минути, в които не е допускал топката в мрежата си, след като снощи “Старата госпожа” победи с 1:0 Сасуоло.

38-годишният Буфон трябва да издържи само още три минути, за да измести Себастиано Роси от първото място в класацията. Легендата на Милан изигра 929 минути без да допусне гол през 1994 година.

Буфон може да счупи поредния рекорд в градското дерби с Торино следващата седмица. Заинтересованите изчислиха, че за времето, в което Буфон не допусна гол, човек може да изгледа всеки един от седемте филма “Междузвездни войни”.

Бившият вратар на Парма обаче е далеч по постижението на Едвин ван дер Сар, който записа “сухи мрежи” в 14 поредни мача във Висшата лига на Англия.