Ботев Пловдив си подари победа за годишнината

Гамаков и Балтанов носят успеха с 3:1 над Черно море

Публикувана: 13 Mar 2016 14:36
Обновена: 04 May 2024 16:02
Прочетена: 491

Ботев Пловдив отбеляза по подобаващ начин 103-годишнината от създаването на клуба. “Канарчетата” сразиха с 3:1 Черно море на Коматево и минаха съперника си в класирането. Ботев е на пето място с 28 точки, с една повече от варненци.

Милен Гамаков отбеляза за 1:0 в 30-та минута на срещата, когато получи добър пас от Грегъри Нелсън и с хубав удар по диагонала опъна мрежата. Варненци обаче се върнаха в мача само три минути по-късно, когато Симеон Райков изпълни свободен удар от 25 метра, но след рикошет топката излъга Виктор Голас и влетя в мрежата му - 1:1.

Ботев реши всичко в рамките на пет минути след почивката. Лъчезар Балтанов направи 2:1 от дузпа в 63-та минута, а в 68-та довърши гостите с трети гол след хубав удар от границата на наказателното поле.

„Нашите играчи се представиха доста добре. Въпреки кадровите проблеми, не се наруши балансът ни. Отборът показа и добро физическо поведение. Черно море е много добър отбор, с класни футболисти. Надигравахме се с тях. Съперникът също допринесе за добрия футбол.

Футболистите сега получават тридневна почивка. Голямо количество играчи са с неподписани договори, но Ботев е техният отбор, те са предани. Просто се забавят нещата, обяснено е на всички играчи, запазваме спокойствие и се надяваме скоро да подпишат договори“, каза треньорът на Ботев Николай Костов след мача.