18-годишен германец изхвърли Димитров от турнира

Публикувана: 14 Mar 2016 07:54
Обновена: 26 Apr 2024 04:27
Прочетена: 562

Григор Димитров отпадна безславно от “Мастърса” в Индиън Уелс, след като загуби с 4:6, 6:3 и 5:7 от германеца Александър Зверев. Българинът изигра слаб мач, в който имаше своите шансове, но в крайна сметка загуби.

Това беше първи мач на Григор в последните две седмици и в началните минути липсата на игрова практика си пролича. Талантът се възползва от това и взе първия сет с 6:4.

Димитров се поправи през втората част и след силна игра стигна до 6:3, с което изравни резултата. Българинът имаше психологическото предимство и поведе в третия сет с 3:1, но след това Зверев взе 12 от следващите 15 точки, за да обърне развоя до 4:3. В крайна сметка след 7:5 в третия кръг на надпреварата продължава Зверев.