Оказаки вкара със задна ножица за 1:0 над Нюкясъл

Публикувана: 15 Mar 2016 06:22
Обновена: 28 Apr 2024 17:17
Прочетена: 726

Лестър продължава похода към титлата във Висшата лига на Англия. “Лисиците” победиха Нюкясъл с 1:0 в дебюта на Рафаел Бенитес като мениджър на “свраките” с гол на Шинджи Оказаки със задна ножица през първото полувреме.

С тази победа Лестър остава на върха в класирането с 5 точки преднина пред втория Тотнъм.

„Със сигурност не беше най-бляскавото ни представяне, но пък показахме фантастичен дух“, коментира мениджърът на “лисиците” Клаудио Раниери. „Защитавахме се добре, не почувствахме нервност след почивката, защото отборът игра компактно.

В момента просто се концентрирам върху следващия ни мач срещу Кристъл Палас. Ние сме толкова силни точно защото мислим мач за мач. Стъпка по стъпка – това е нашата философия.

Борим се за влизане в евротурнирите, а когато останат може би 4 или 5 мача до края, ще опитаме да се борим за Шампионската лига. Искам да виждам битка във всеки мач“, добави Раниери.