Магическото трио на каталунците бележи срещу лондончани

Публикувана: 16 Mar 2016 21:40
Обновена: 26 Apr 2024 01:27
Прочетена: 572

Барселона се класира без проблеми за четвъртфиналите на Шампионската лига след нова победа над Арсенал. Каталунците зарадваха малкото си фенове на “Ноу Камп”, вероятно заради изсипалия се дъжд, с 3:1 над “артилеристите”.

Тимът на Луис Енрике бе спечелил първата среща с 2:0 и само чудо щеше да помогне на лондончани. Такова не стана, след като още в 18-та минута Неймар вкара за 1:0 след бърза контраатака и хубав удар с левия крак в близкия ъгъл.

Арсенал се върна в мача с ранен гол през втората част, когато Алексис Санчес пусна хубав пас на границата на наказателното поле, а Мохамед Елнени с прекрасен фалцов удар вкара топката под гредата.

Барса обаче опече работата с втори гол в 65-та минута. Луис Суарес намери прекрасно топката от воле след центриране на Дани Алвеш отдясно и я прати в скобата - 2:1 за каталунците. Това беше 43-ти гол на уругваеца в 42 мача този сезон.

Арсенал отговори с удар в гредата на Дани Уелбек, а в края на мача Лео Меси също записа името си сред голмайсторите. Така и тримата нападатели на Барселона се разписаха и вече имат общо 51 гола от началото на 2016 година - Меси с 24, Суарес със 17 и Неймар с 10.

Каталунците пък продължиха серията си и вече цели 38 мача нямат загуба, а в петък ще разберат съперника си за четвъртфиналите.