Байерн си поигра на руска рулетка, но отстрани Ювентус

Публикувана: 16 Mar 2016 22:12
Обновена: 26 Apr 2024 01:27
Прочетена: 663

Байерн Мюнхен ще играе четвъртфинал в Шампионската лига, въпреки че бе на секунди от сензационно отпадане. “Баварците” победиха с 4:2 Ювентус след продължения и след 2:2 от първата среща се класираха за следващата фаза.

Италианците се виждаха на четвъртфиналите, след като водеха с 2:0 на почивката, а секунди преди края авансът им бе един гол. Томас Мюлер обаче изравни в добавеното време, а в продълженията резервите Тиаго Алкантара и Кингсли Коман решиха всичко.

Ювентус изигра феноменално първо полувреме, след което водеше с 2 гола и можеше да вкара поне още два. Пол Погба смълча трибуните с гол още в 5-та минута, когато Давид Алаба сгреши фатално, а французинът само чукна топката от границата на наказателното поле в опразнената врата.

Нещата за Байерн станаха кошмарни в 28-та минута, когато при мълниеносна контраатака Алваро Мората направи трима защитници на немците за смях, след това подаде на Хуан Куадрадо, който пък с много хубав удар в близкия ъгъл направи 2:0. Малко преди това гол на Мората бе отменен заради засада.

В края на първата част пък Куадрадо изпусна на метри от голлинията. Колумбиецът засече хубаво центриране на Погба отляво, но Мануел Нойер изби топката, а след това тя се отклони и в гредата.

Байерн започна да играе едва след 60-та минута, но въпреки това не се виждаше как момчетата на Пеп Гуардиола ще вкарат гол. Това направи Роберт Левандовски в 73-та минута, когато засече хубаво центриране на Дъглас Коста и с глава направи 1:2. До края Юве се отбраняваше с всички сили, а Байерн не спираше да атакува. Така в добавеното време “баварците” вкараха втори гол. Отново след центриране, и отново с глава - този път на Томас Мюлер.

Това беше трети гол на Мюлер в добавеното време на мач от Шампионската лига, което друг играч не е правил. Освен това нападателят вече има 35 попадения в турнира и мина легендата Герт Мюлер (34). По-важното обаче бе, че с него прати Байерн в продълженията.

Там Нойер спаси вратата си след опасен удар на Стефан Лихщайнер, а в 108-та минута Байерн направи пълен обрат. Резервата Тиаго Алкантара завърши хубава комбинация между него и Томас Мюлер с техничен удар, който остави безпомощен Буфон - 3:2 за Байерн.

Само две минути по-късно Кингсли Коман реши всичко. Бившият играч на Ювентус вкара четвърти гол за Байерн след бърза контраатака и прекрасен удар с левия крак.