Пиронкова ще играе четвъртфинал в Сан Антонио

Българката продължава без загубен сет

Публикувана: 17 Mar 2016 08:47
Обновена: 26 Apr 2024 01:28
Прочетена: 632

Цветана Пиронкова ще играе четвъртфинал на тенис турнира в Сан Антонио след убедителна победа с 6:3 и 6:2 над Лоурън Дейвис.

Българката се представя много убедително в турнира и до момента няма загубен сет. В предишната фаза Цвети разби с 6:1 и 6:0 Кейси Делакуа, а следващата й съперничка ще бъде Дона Векич. Двете се срещнаха преди дни на Индиън Уелс, а Пиронкова победи с 6:2 и 7:5.

Началото беше трудно за Пиронкова, която допусна пробив в четвъртия гейм, но веднага успя на свой ред да спечели подаването на Дейвис. В следващите минути грешките в играта на американката зачестиха и тя видимо се изнерви. Вторият пробив в полза на Пиронкова беше затвърден с гейм на нула и тя спечели първия сет.

Цвети беше по-концентрирана на корта и във втората част. Двете си размениха пробиви в началото, но после Пиронкова дръпна с 3:1 и до края нямаше проблеми.